W czym wypada iść na wesele?

Mimo iż powstało już wiele programów telewizyjnych o tym, w czym najlepiej iść na wesele, to jednak sporo pań cały czas w tej kwestii popełnia sporo błędów. Zdarzają się bowiem sytuacje, że młode kobiecy decydują się założyć na wesele sukienki o kroju księżniczek lub kreacje w kolorze bieli ze sklepu DeeZee. Zdecydowanie to jest wielkie faux pas.

Odpowiednie sukienki na wesele

Zanim w „koszyku” wyląduje konkretna kreacja na imprezę, warto wiedzieć, iż nie we wszystkim wypada paniom wystąpić w tak wyjątkowym dla pary młodej dniu. Mama panny młodej powinna wyglądać skromnie, lecz elegancko. Z kolei świadkowa może mieć krojem zbliżoną suknię do panny młodej, jednak jej kreacja powinna mieć mocny, wyrazisty kolor lub wzór. Panie, które przychodzą w charakterze gości na wesele nie powinny się znacznie wyróżniać na tle innych. Nie oznacza to jednak, że nie można na ten dzień wybrać modnej sukienki, które można znaleźć na wybiegach znanych projektantów. Krótka, ołówkowa sukienka w kolorze butelkowej zieleni, fuksji, różu lub fioletu sprawdzi się idealnie.

Jakie damskie sukienki weselne są ponadczasowe?

Kobiety, które często chodzą na różne imprezy, powinny wybrać kreację uniwersalną, do której pasuje wiele dodatków i praktycznie każde obuwie. Prosta, lecz idealnie dopasowana do figury sukienka z letnimi szpilkami i małą, kopertową sukienką stworzy naprawdę kobiety, elegancki look. Jeżeli nie chce się kupować co sezon nowej kreacji, najlepiej wybrać klasyczny kolor. Nie od dziś wiadomo, że na imprezach weselnych najlepiej prezentują się sukienki pudrowo-różowe, żółte, różowe, błękitne i zielone. Z czerni, brązu, szarości oraz z intensywnych printów najlepiej zrezygnować. Chyba że wesela odbywa się zimą, to wówczas suknie w mocnych kolorach jak najbardziej dobrze wyglądają w chłodnej, ciemnej scenerii.