Najmodniejsze trendy modowe wiosna 2021

Nadchodzącej wiosny projektanci powracają do mody lat 90-tych, czerpiąc jednocześnie z ostatnich trendów. Będzie kolorowo, bardzo kobieco i wygodnie!

Retro nadal na pierwszym planie

Obok romantycznych i kobiecych sukienek w kwiaty, które utrzymują się na topie już od kilku sezonów, powracają bufki oraz szerokie ramiona. Sprzyja to zestawieniom o zaburzonych proporcjach, ponieważ modzie oversize kroku dotrzymują obcisłe, wyraźnie podkreślające sylwetkę ubrania. Spodnie o szerokim kroju można więc swobodnie zestawiać z minimalistycznym topem, i odwrotnie, wąski dół będzie współgrał z bufiastymi rękawami bluzki lub marynarką o poszerzonych ramionach.

Powrót do przeszłości

W wielkim stylu powraca moda lat 90-tych, kojarzona przez ostatnie dekady jedynie ze złym gustem. Pojawiają się różne wariacje na temat jeansu, obcisłe sukienki bodycon oraz spodnie damskie z obniżoną talią. Street style nadal charakteryzuje prostota i minimalizm, dlatego z powracających wzorów należy czerpać z rozwagą i umiejętnie łączyć je z pozostałą garderobą. Spodnie dla kobiet nabierają również męskiego charakteru. Pojawiają się szerokie nogawki oraz obszerne spodnie inspirowane odzieżą roboczą. Ważnym trendem będą również spodnie inspirowane mogą sportową. Wzorowane na dresach ubranie będzie wygodne, ale z charakterem, dzięki czemu nie trzeba będzie rezygnować z elegancji.

Feria barw

Na przekór pesymistycznym nastrojom wiosenna moda nabiera optymistycznych barw. Królują jasne kolory, a więc przede wszystkim pastele z przewagą wszystkich odcieni różu. Inspirowane męską modą roboczą szerokie spodnie pojawiają się w ciepłych beżach i kremowych odcieniach, co nadaje im lekkości i delikatności. Modne stają się materiały mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, a także srebro, które nadal śmiało można włączać nawet do codziennych stylizacji.

Trendy dla odważnych

Wśród proponowanych trendów pojawiają się również transparentne tkaniny, które delikatnie odsłaniają ukryte ciało, oraz odważne wycięcia sukienek i bluzek w nieoczywistych miejscach. Obok głębokich dekoltów na plechach będzie można zdecydować się na odsłonięcie talii, a nawet ciała tuż pod biustem.